PRODUKCIJA

LETNE ZAKLJUČNE PRODUKCIJE PS INTAKT

2021

MODRINI – PIKA, ČRTA, PACKA
FRIKSI – SKIMONO
FRIKSI – ČUTIM
FRIKSI – … IN GREŠ
INDIGO – PREHAJANJA
SODOBNI PLES 1 – SEMTERTJA
BALET – 5,6,7,8
SODOBNI PLES 2 – JST IMAM ENO VPRAŠANJE
SODOBNI PLES 2 – KAJ PA ZDAJ?
SODOBNI PLES 2 – STVAR, POJAV ALI ČLOVEK
SODOBNI PLES 2 – DROP

2019

Vrstni red predvajanja:

01. KGBL, QULENIUM Kranj in PS INTAKT – IME NAM JE… 00:08
02. BUBE 1 – ZMAJI  04:10
03. Avtorski solo ples: Brina Strojan Rot – ZAKAJ?  07:16
04. QULENIUM Kranj – gostje – OZVEZDJE EC@N  09:58
05. BUBE 2 – LAHKO KOT…  12:10
06. Avtorski solo ples: David Kamničar – OREL  16:26
07. INDIGO –  DKJIL ‘KHOR  18:26
08. MODRINI – NEKAJ LETEČIH  23:03
09. KGBL – gostje – ZAKRITI LJUDJE – KEL TAGELMUSTIS  27:44
10. Avtorski ples: Ana in Maša Grce – TO ALTER  32:18
11. PLESNI IZZIV +/- 40 – OSMIČNI ZAMAH V PET  36:09
12. Avtorski solo ples: Mila Fatur Škof – V MENI RAJ  40:58
13. SODOBNI PLES 1 – KAN  43:43
14. SODOBNI PLES 2 – RITEMLET 50:05
15. FRIKSI – NA KONICI KRILA  56:25
16. Avtorski solo ples: Maša Grce – ULICA 12  01:01:05
17. PLESNA PREDSTAVA: O VSEH MOJIH MATERAH (Kaja Vajdetič)  01:05:08

2018

Vrstni red predvajanja:

01. MENTORJI PS INTAKT – 30 BOSIH  00:11
02. SHAKTI DANCE – JOGA PLESA – RA MA DA SA  04:30
03. FRIKSI – ZIMZELENO  10:00
04. BUBE 2 – LUNA NA SONCE  13:10
05. FRIKSI – PO MENI  16:50
06. MODRINI – KO SE USTAVI…  19:40
07. FRIKSI – DAN, KO NISEM UMRL   24:00
08. INDIGO – X  27:02
09. BARKA (plesna skupina s posebnimi potrebami) – DEMOVAST  32:38
10. PLESNA PREDSTAVA: INDULTADO (Lia Ujčič)  38:55
11. INDIGO – LE SPOMIN  01:03:22
12. SODOBNI PLES 1 – NEBULA X  01:07:05
13. BALET – TRIANGEL  01:11:35
14. FRIKSI – V MEGLICI  01:14:45
15. INDIGO – PANTER  01:19:42
16. SODOBNI PLES 2 – STEKANJA  01:22:42

2017

Vrstni red predvajanja:

01. BUBE 1 – V VRTINCU 00:08
02. Avtorski solo ples: Mila Fatur Škof – KO ZAPREM OČI… 04:10
03. BUBE 2 – POTOVANJE OKOLI SVETA 06:48
04. Avtorski solo ples: Tasia Freia Tozon – NEPRIJETNO 11:10
05. MODRINI – NOČNI PRELET 13:57
06. INDIGO – IZOLIRANI 19:16
07. BARKA (plesna skupina s posebnimi potrebami) – SKOZI, ČEZ in POD 24:44
08. PLESNA PREDSTAVA: VMES (Carolyn Prokopidis – ZDA) 30:59
09. Avtorski solo ples: Tara Ferbežar Felgner – SANJATI želeti si 45:30
10. FRIKSI – HLADNO 50:14
11. BALET – NESKONČNA LEPOTA 55:00
12. SODOBNI PLES 1 – POTOVANJA 59:20
13. IZRAZNI PLES – KAKO SI? 01:04:06
14. SODOBNI PLES 2 – SOLO ZA STONERJA 01:09:55
15. PLESNA PREDSTAVA: ZAKLENJENO (Veronika Valdés) 01:15:11

2016

Vrstni red programa:

01. NARCIS (avtorski solo ples) 00:08
02. BUBE 1 (ZVEZDNI PRAH) 05:15
03. SNEŽINKI SPOZNATA SVET (avtorski ples) 08:20
04. BUBE 2 (PACKARIJA) 10:38
05. REKE TOK (avtorski solo ples) 14:09
06. MODRINI (9 ŽIVLJENJ SFIHARAKIS) 16:17
07. INDIGO (VORTEX) 20:47
08. FRIKSI (ČRNA MISEL) 25:07
09. PREHODI (avtorski solo ples) 29:13
10. SODOBNI PLES 1 (SLIČNOST – RAZLIČNOST) 32:07
11. BALET (CONCERTO MODERATO) 37:10
12. NEKTAR GIBANJA (KAJ ČE?) 40:54
13. IZRAZNI PLES (ODMAKNJENA TELESA) 46:15
14. SODOBNI PLES 2 – LE FABOULOUS (SKUPAJ) 53:26
15. PLESNA PREDSTAVA: NEIMENOVANO (avtorja: Žigan Krajnčan in Gašper Kunšek) 01:00:33
16. POKLON 01:26:03

2015

Vrstni red programa:

1. BUBE 1 (VILINSKA DEŽELA) 00:09
2. INDIGO (CRESCENDO) 04:00
3. FRIKSI-trio (ZŽA V TEMI OCEANA) 09:09
4. BUBE 2 (BARVICA ICA) 11:43
5. SODOBNI PLES 1 (7′ VARIACIJA) 16:16
6. MODRINI (ZMEDA V GOZDU) 23:34
7. FRIKSI (IZGINEVANJE) 28:59
8. SODOBNI PLES 2 (KAJ BI, ČE…) 31:42
9. IZRAZNI PLES (TUKAJ IN ZDAJ) 36:22
10. INDIGO-duet (APOLON IN DAFNE) 43:57
11. BARKA-plesna skupina s posebnimi potrebami (ZVITO NAOKROG) 48:26
12. Plesna predstava: #41-OKULTNA MANIFESTACIJA ISTEGA TELESA – avtorica: Georgia Kapodistria) 54:04
13. POKLON 1:13:43

MEDNARODNA PRODUKCIJSKA NAGRADA OPUS 1

Jo podeljujeta PS INTAKT in JSKD (Javni sklad za kulturne dejavnosti RS) izbranemu avtorju, obetavnemu mlademu plesalcu in koreografu, ki ga izberemo na mednarodnem tekmovanju plesne miniature OPUS 1 vsako leto v Celju.

Plesna predstava mladega avtorja je izobraževalen in izkustveno bogat projekt, ki ga v okviru PROJEKTNE SKUPINE v PS Intakt skupaj z JSKD uspešno izvajamo že vrsto let. Mlademu plesalcu v trimesečnem obdobju ponujamo materialne in vsebinske kapacitete za njegov nadaljnji avtorski razvoj. Čas raziskave in poligon eksperimentiranja je največji manjko mladega ustvarjalca. S tem projektom je ta oblika dela močno podprta. Mladi nagrajenci svoje široko plesno znanje in proces dela na projektu delijo tudi z drugimi plesalci na delavnicah v PS INTAKT.

Nagrada prinaša čas in prostor raziskovanja nove perspektive k ustvarjanju koreografije in praktičen preizkus metod. Gre tudi za pomemben moment vzpostavitve dialoga v procesu ustvarjanja z mentoricama in drugimi sodelavci, ki da avtorju celosten vpogled na stvaritev predstave, ki zna upoštevati različnost predlogov in idej soustvarjalcev.

Mladi avtorji imajo zagotovljeno premierno uprizoritev v Plesnem Forumu Celje in ponovitve na letni produkciji Ps Intakt v Španskih borcih Ljubljana, na PLATFORMI SODOBNEGA PLESA v Mariboru z možnostjo postprodukcije drugod po Sloveniji in v tujini.

Dve predstavi sta se uvrstili tudi v program festivala GIBANICA.
GIBANICA 2017 – NEIMENOVANO Žigana Krajnčana in
GIBANICA 2019 – ZAKLENJENO Veronike Valdes.

NAGRAJENI AVTORJI:

2020:
Danielle Lamensdorf
plesna predstava: SHOWERS

2019:
Kaja Vajdetič
plesna predstava O VSEH MOJIH MATERAH

2018:
Lia Ujčič
plesna predstava: INDULTADO

2017:
Veronika Valdes
plesna predstava: ZAKLENJENO 

2017:
Carolyn Prokopidis
plesna predstava: VMES

2016:
Žigan Krajnčan
plesna predstava: NEIMENOVANO

2015:
Georgia Kapodistria
plesna predstava: MANIFESTACIJA OKULTNEGA TELESA #41